OD BROWNFIELDU
K MODERNÍM BYTOVÝM DOMŮM

Rozsáhlý projekt AFI CITY vyrůstá v pražských Vysočanech v těsné blízkosti Kolbenovy ulice. Postupně zde vzniká komplexní a moderní čtvrť, která nabídne rezidentům vše potřebné od klidu a zeleně až po plnou občanskou vybavenost.

Stavba čtveřice bytových domů první etapy rezidenčního projektu Tulipa City byla zahájena ve druhé polovině roku 2016, k nastěhování pak byla připravena již v první polovině roku 2018 a nabídla celkem 257 komfortních bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk. Navazující výstavba druhé etapy poskytla ve svých dvou bytových domech dalších 216 nových bytů, do kterých se noví majitelé stěhovali na konci roku 2019. Všechny byty jsou řešeny velkoryse, nicméně s velkým důrazem na maximální úsporu místa a na možnost efektivního využití všech prostor v bytě. Téměř všechny byty mají lodžie nebo předzahrádky s terasami nebo střešní terasy.

MĚSTO VE MĚSTĚ

Na rozlehlé ploše 15 hektarů tu postupně vyrůstá zbrusu nová čtvrť, jejíž návrh vzešel z pera renomovaného architektonického ateliéru CMC Architects. Projekt vyrůstá na pozemcích bývalého areálu ČKD v atraktivní lokalitě pražských Vysočan, kde je přímé napojení jak na metro, či tramvaj, tak i na řadu výpadovek směřujících z Prahy na sever i východ. Komplex bude ve finále zahrnovat 20 000 m2 bytových domů, 90 000 m2 kanceláří a 18 000 m2 obchodních ploch propojených tak, aby zůstala rezidenční část optimálně oddělena od zbylého ruchu, ale přitom si zachovala na služby potřebné napojení. Chybět nebude ani potřebná infrastruktura, veřejné prostory plné zeleně a cyklostezka.